Afrikiečiai amerikiečiai ir žirgų lenktynės

Anonim

Nuo pat sporto pradžios JAV, o ypač nuo XIX amžiaus pradžios, afroamerikiečiai svariai prisidėjo prie žirgų lenktynių.

Organizuotos žirgų lenktynės kilo iš XVII amžiaus antrosios pusės Šiaurės Amerikoje. Tai tapo svarbia pramoga turtingiems žemės savininkams Amerikos pietuose ir buvo įprasta, kad pavergti žmonės prižiūrėdavo ir treniruodavo arklius ir galų gale jodinėdavo juos lenktynėse. Ankstyviausias Afrikos Amerikos žokėjas, žinomas pagal pavadinimą, buvo „Beždžionė“ Simona, kuri maždaug 1806 m. Važinėjo „Clover Bottom“ lenktynių trasoje Tenesyje. 1820-aisiais žirgų lenktynės tapo populiariausia sporto šaka JAV ir daugybe geriausių. trenerių ir žokėjų šalyje buvo afroamerikiečiai.

Pilietinis karas baigė lenktynes ​​1860-aisiais, nes visi turimi žirgai buvo reikalingi kariuomenei, tačiau iki 1875 metų žirgų lenktynės vėl tapo populiarios ir būtent tais metais buvo vykdomas pirmasis Kentukio derbis. Pirmasis tų lenktynių nugalėtojas buvo afroamerikiečių žokėjas Oliveris Lewisas.

Kitas Afrikos amerikiečių žokėjas Isaacas Burnsas Murphy tris kartus (1884, 1890 ir 1891 m.) Laimėjo Kentukio derbį - rekordą, kuris nebuvo sulaužytas iki 1948 m., Kai žokėjas Eddie Arcaro iškovojo savo ketvirtąjį. Murphy taip pat išsiskyrė tuo, kad tapo pirmuoju žokėju, įvestu į Nacionalinį lenktynių muziejaus šlovės muziejų, ir jis išlieka žinomas kaip vienas geriausių visų laikų amerikiečių žokėjų, laimėjęs (pagal savo kalbą) 44 procentus savo lenktynių. Murphy buvo tik vienas iš daugelio afroamerikiečių žokėjų XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje; kitas buvo Willie Simmsas, taip pat Nacionalinio lenktynių muziejaus šlovės muziejaus narys, kuris 1890-aisiais tapo pirmuoju (ir vieninteliu) afroamerikiečių žokėju, laimėjusiu visas Amerikos „Triple Crown“ lenktynes. Per pirmuosius 28 Kentukio derbio bėgimus Afrikos amerikiečių žokėjai laimėjo 15. Džeimsas Winkfieldas tapo antruoju žokėju, 1901 ir 1902 m. Laimėjusį Kentuckio Derbį, tačiau jis buvo paskutinis Afrikos Amerikos žokėjas, laimėjęs lenktynes.

Afrikos amerikiečiai tuo pačiu laikotarpiu taip pat buvo tarp žinomiausių žirgų lenktynių trenerių. Pavyzdžiui, Edwardas Brownas treniravo arklį „Baden-Baden“, kuris 1877 m. Laimėjo Kentukio derbį, ir Alexas Perry‘as treniravo Joe Cottoną, kuris laimėjo 1885 m. Be to, afroamerikiečiai ir toliau sportavo kaip raiteliai, groomeriai, stabilios rankos. ir laikrodžiai.

Po I pasaulinio karo žirgų lenktynės tapo pagrindine patrauklumu pagrindinėms JAV šalims, afroamerikiečiams nebuvo leidžiama jodinėti ir jie buvo samdomi beveik vien tik kaip stabilios rankos. Priežastis, pasak Winkfieldo, buvo pinigai: „Kai žaidime uždirbo daug pinigų, baltaodžiai vyrai, kaip jie daro dabar ir kaip jie visada buvo, norėjo

turėti ne tik pinigų, bet ir reputaciją “.

Tik XXI amžiaus sandūroje afroamerikiečiai vėl pradėjo vaidinti svarbų vaidmenį amerikiečių žirgų lenktynėse. Ir repo dainininkas MC Hammeris, ir „Motown Record Corporation“ įkūrėjas Berry Gordy, Jr, priklausė žirgams ir juos lenktyniavo. 2000 m. Jockey Marlon St. Julien tapo pirmuoju afrikiečiu, važiavusiu Kentukio derbyje nuo 1921 m. Jis finišavo septintas. Tais pačiais metais Viljamas E. Summersas IV pirmininkavo Derbio festivalio valdybai, kuri buvo tik antroji afroamerikietė. „Puiku, kai afroamerikiečių žoklys dalyvavo varžybose, norėdamas sugrįžti tais metais, kai buvau pirmininkas“, - sakė jis.